פארק הדינוזאורים

הדינוזאורים היו יצורים שחיו לפני מיליוני שנים על פני כדור הארץ. הגדול שבהם היה באורך של כ-40 מטרים. עם זאת, ובניגוד למה שבדרך כלל מקובל לחשוב, לא כל הדינוזאורים היו גדולים. היו דינוזאורים רבים שהיו קטנים, חלקם אפילו בגודל של תרנגולת, כמו זה שבתמונה אשר נקרא קומפסוגנתוס (שמשמעותו "לסת יפה").
אחד מהדינוזאורים המפורסמים ביותר הוא הטירנוזאורוס רקס שהיה גם אחד הגדולים שבהם. היו לו שיניים רבות, חדות כמו סכין, והוא היה יכול להצמיח שיניים חלופיות לאחר שהקודמות נשרו או נשברו. הלסתות שלו היו חזקות מאוד והסגירה שלהן הייתה חזקה פי 3 מזו של האריה.
לא כל הדינוזאורים היו טורפים – כמה מהם היום אוכלי צמחים. למרות שהיו צמחוניים, כמה מהם שקלו עשרות טונות ונראה שאכלו כ-300 ק"ג צמחים מדי יום. חלקם היו בולעים אבנים שהיו נשארות בתוך הקיבה ומסייעות בתהליך הטחינה של המזון.
הדינוזאורים הסעירו את הדמיון במשך שנים, דבר שהביא ליצירת סרטי דינוזאורים רבים. אחד מאותם סרטי דינוזאורים ("פארק היורה") נמצא ברשימת שוברי הקופות של כל הזמנים יחד עם סרט נוסף מהסדרה ("עולם היורה").
 
פארק הדינוזאורים במודיעין
בשנת 2013 הוזמנו לפגישה בחברה הכלכלית במודיעין והתבקשנו להכין סקיצה של גן אשר יכיל פסלים של שלדי דינוזאורים. שמו של הגן היה 'גן קדמון'.
לאחר שהגשנו את הסקיצה וקבלנו אישור התחלנו לפסל 11 אלמנטים שונים שכללו ראש דינוזאור, צלעות דינוזאור, זנב דינוזאור באורך של כ- 20 מטר, ביצי דינוזאור, ועוד דינוזאור שלדי מושך כרכרת עצמות וגם טביעות רגליים של דינוזאורים. לאלו התווספו גם 4 ספסלים באותו הסגנון.
יצרנו פסלים מאד גדולים באורכים שבין 3 ל- 20 מטר וגובה מקסימאלי של 1.20 מטר מברזל מזוין ויציקת בטון ובמראה טבעי ללא צבע. את ההובלה הפקדנו בידיו של מנופאי מקצועי במיוחד, זה לא היה פשוט להעביר פסלים במשקלים של טונות כל אחד ולשמחתנו הוא עשה זאת בצורה נפלאה.
הגן נפתח באותה השנה והוא מושך ילדים רבים שנהנים לרכב, לטפס ולשחק עם ובין פסלי הדינוזאורים, ועבורנו – זהו אושר ליצור דבר אשר מביא שמחה והנאה לציבור.